i  EAGE      i SEG     i-  㺺 (23  2007 .)  SEG (2003.)   ..   .  SEG (2004.)  EAGE    i  i (21  2007 .)i  EAGE     i  i  (23  2007 .)



  ENGLISH

  UKRAINIAN

 

  ПРО СЕКЦІЮ

  ОСЕРЕДОК SEG

  ОСЕРЕДОК AAPG

  ОСЕРЕДОК EAGE

  СПІВПРАЦЯ

  ФОНД SEG

  ЧЛЕНСТВО SEG

  НАШІ ЗУСТРІЧІ

  ПОЛЬОВИЙ ТАБІР

  ПУБЛIКАЦIЇ

  ГЕОФIЗИКА В КНУТШ

  КОНСТИТУЦІЯ SEG 

  ПРАКТИКА

  ФОТО

  ОСВIТА ЗА КОРДОНОМ

  ВIДГУКИ ПРО SEG

  КОРИСНI АДРЕСИ
 

Навчальна геофізична практика

Перше ознайомлення з різними методами польових геофізичних досліджень для студентів-геофізиків геологічного факультету відбувається після ІІ курсу на навчальній практиці з геологічного картування. В останні роки вона проводиться в селищі Кичкирі Радомишльського району, що на Житомирщині. Ця територія цікава своєю геологічною будовою, тому що на докембрійських дислокованих породах складчастого фундаменту, які прорвані магматичними інтрузіями, залягають мезокайнозойські відклади осадового чохла.

За період практики студенти знайомляться з методами геологічного картування, ведуть самостійні геологічні маршрути з описом відслонень, відбором зразків та застосуванням таких геофізичних методів, як магнітометрія, гравіметрія, радіометрія та електрометрія.

 

Геофізичні дослідження кіровоградсько-житомирських гранітів (gPR1kž) на лівому березі р. Тетерів

Навчальна геофізична практика проводиться для студентів геофізичної спеціальності III курсу на навчальному полігоні спортивно-оздоровчого табору „Мрія”, що знаходиться біля селища Плюти Київської області.

Основною метою практики є детальне вивчення сучасної геофізичної апаратури, ознайомлення з методами настройки та підготовки її до геофізичних досліджень, методикою і технікою польових геофізичних спостережень, методами опрацювання й оцінки якості польових матеріалів.

На навчальну геофізичну практику виділяється чотири тижні (орієнтовно з 1 по 28 червня). Протягом цього часу студенти проходять практику з гравірозвідки, магніторозвідки, сейсморозвідки, електророзвідки, радіометрії та геофізичним дослідженням свердловин. На кожний метод виділено 4-5 днів. Дотримання і порядок проведення практики визначається методичними вказівками по кожному з методів.

Практика вміщує важливі елементи дослідної роботи: підготовка мережі спостережень, одержання експериментальних даних, їхнє опрацювання та інтерпретація, упорядкування звіту.

 За результатами навчальної практики кожному студенту виставляється диференційована оцінка (враховується знання геофізичних методів, участь у написанні й оформленні звіту, дисципліна і суспільна активність). За результатами геофізичної зйомки будуються карти фізичних полів та виконується їх інтерпретація.

 Другим навчальним полігоном для геологічної практики є Карпати. Територія з геологічного зору має складний характер. Складена стрімко залягаючими осадовими породами: пісковиками, алевролітами та аргілітами, котрі відносяться до головецької та манявської серії.

 


2006 KUGS SEG
2006 Alexey Danilov